Orbán Viktor után Donald Trumphoz vezet Netanjahu első útja

A Reuters értesülései szerint az izraeli miniszterelnök lehet az első külföldi vezető, aki megpróbálja a vámok eltörlését kérni az amerikai elnöktől.

A Reuters értesülései szerint az izraeli miniszterelnök lehet az első külföldi vezető, aki megpróbálja a vámok eltörlését kérni az amerikai elnöktől.
Nógrádi György és Robert C. Castel rendkívüli helyzetről és világpolitikai fordulatról beszél.
Mit taníthat nekünk néhány brit értelmiségi délszláv-álma a mai Ukrajna-politikáról? Szeghő Patrik történelmi könyvéből kiderül: a brit külpolitikai gondolkodás sokkal következetesebb, mint gondolnánk.
Az elnökjelölt szerint Orbán Viktor politikája helyes Magyarország számára, de…
Szijjártó Péter külügyminiszter hangsúlyozta, hogy a magyar kormány már három éve azt mondja, „a békéhez előbb tűzszüneten, majd tárgyalásokon keresztül vezet az út”.
Talán sosem bontakozott még ki úgy egyenes adásban a történelem, mint Donald Trump és Volodimir Zelenszkij február 28-ai sajtótájékoztatóján. Jó kérdés, van-e még innen visszaút, minden értelemben.
A bukaresti külügyminisztérium közleménye szerint a kiutasított két orosz diplomata tevékenysége megsértette a diplomáciai mentességekről és kiváltságokról szóló, 1961-es bécsi egyezményt.
A miniszterelnök úr a magyar adófizetők kontójára tízmilliárdokkal hitelezi a boszniai szerbeket.
Slawomir Mentzen, a lengyel szélsőjobboldali Konföderáció párt elnökjelöltje a Sztyepan Bandera-emlékműnél készített egy kritikus, negatív hangvételű videót.
Magyarország miniszterelnöke volt az egyetlen következetes békepárti.
Az al-Arabiya budapesti tudósításban számolt be a magyar és az amerikai álláspont hasonlóságairól.
Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára Kijevbe utazott. Célja, hogy magyarázatot kapjon az ukrán külső beavatkozásra, ennek elmaradása esetén Magyarország válaszlépéseket helyez kilátásba.
Bár még nem telt el másfél hónap sem ebből az évből, a magyar miniszterelnök szinte a félvilágot bejárta, és olyan tárgyalásokat folytatott le, melyek célja, hogy „Magyarország a változások nyertese legyen!”.
De, hogy mit is szeretne Călin Georgescu elnökjelölt, arról egészen pontosan beszámolt a Ion Cristoiu újságírónak adott interjúban, amelyet a KrónikaOnline szemlézett.
Most felcsillant némi halvány reménysugár, de már csak a másodosztályban. Ungváry Zsolt írása.
David B. Cornstein elmondta, „imádja” a magyar fővárost, és erős kritikával illette Pressman munkásságát, aki szerinte „elvesztegetett négy évet”.
Sokakat meglepett, amikor az amerikai elnök beiktatási beszédében a két óceánt összekötő hajóút megszerzését ígérte. Reális terv ez? Miért fontos a csatorna?
Magyar Péter szerint Orbán Viktor „feláldozza a magyar–lengyel kapcsolatokat a napi politikai érdekeinek oltárán”.
Annak ellenére, hogy nem értek egyet Donald Trump belpolitikai programjával, politikai stílusával, Európát illető gazdasági elképzeléseivel, számítok arra, hogy elnökként változást hozhat az egyre elviselhetetlenebb állóháborúban.
A Faktum tényellenőrző portál egyik legutóbbi elemzésében arra igyekezett választ adni, van-e ténybeli alapja Orbán Viktor globális és uniós politikai állításainak.